Перейти до основного вмісту

Fifteen – колекція, що отримала Ґран-прі International Young Designers Contest 2020

Переможницею IYDC 2020 online edition стала Тесс Ван Залінґе, Нідерланди (Tess Van Zalinge). 

Організатор конкурсу – Ukrainian Fashion Council. Проведення конкурсу відбулося за підтримки Українського культурного фонду. Партнером конкурсу та співорганізатором Fashion Visual Art Residence став IED – Istituto Europeo di Design.
Тесс Ван Залінґе, дизайнерка з Амстердама, відчуває глибоку спорідненість із власним голландським корінням. Тесс переносить своє свідоме мислення як у творчі задуми, так і в цінності бренду. Кожна деталь її колекцій виконана вручну у прекрасному амстердамському ательє, де вона невпинно тестує потенціал відповідальності у моді шляхом надихаючих колаборацій, створюючи раз на рік демікутюр-колекцію.
      Для IYDC 2020 дизайнерка створила демікутюр-колекцію з перероблених весільних суконь. 


“Я дуже занепокоєна тим, як зараз працює весільна індустрія. І відчула потребу підвищити усвідомленість на ринку, де основна увага приділяється красі для “лише одного дня”. У мене є бажання “струсити” все, щоб повернути символіку та спадщину забутих традицій в сучасне життя. Ось чому відкритість та свідоме мислення є основою мого дизайну в колекції Fifteen.
Нова колекція відтворює свою ідентичність шляхом поєднання контрастів та спорідненості, сполучає емоції та раціоналізм, тепло і мінімалізм, традиції та футуристичність. Це сторітелінг у цифровому світі, де плекають автентичність, артизанальність і чистоту дизайну. Те, що я прагну створити, це позачасові, фантазійні колекції з сильним соціальним меседжем. Втілюючи у собі поняття минулого-сьогодення-майбутнього, образи колекції розповідають історію речей, які є і футуристичними, і водночас чуттєвими та справжніми.


У ранні десятиліття захопливі історії та весільні традиції вносили глибину в церемонію, але сьогодні вони забуті. Весільні букети були символічним захистом нового шлюбу і складались із зерна, часнику і трав; сукні використовували для покривання колиски першого нащадка; перлини, прикріплені до весільної сукні, були пов’язані з дуже зворушливим звичаєм: забирати сльози нареченої, щоб забезпечити щасливий шлюб без страждань. Весільні строї жили, переходячи від матері до дочки. У давнину весільна сукня була чорною, тому її можна було носити як повсякденне плаття, а не лише для одного виходу. 


Традицію витіснено сучасним ринком весільного одягу, але я хочу внести зміни і надихнути людей приєднатися до шляху, який відкриє традиції, та зробити весільну індустрію циркулярною”. 


Спеціальний лукбук у рамках фіналу International Young Designers Contest 2020 створив український фотограф Валерій Ведута*. *Фотограф. 2017-го закінчив поглиблений курс фотографії школи Віктора Марущенка, у 2018-му авторський курс Саші Руденські (Єльський університет). Викладає в MYPH art. Роботи Валерія Ведути публікувалися у Vogue.it, Vogue.ua, Fashionweek.ua, Bird in flight, Harper's Bazaar Ukraine, Officiel-online.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

У Києві вперше пройде благодійне тренування зі скандинавської ходи — «Велике маленьке серце»

Лєра Татарчук та БФ «Твоя Опора» оголошують про початок реєстрації на благодійні тренування зі скандинавської ходи у Києві задля порятунку дітей з вадами серця. Зареєструватись потрібно тут: https://forms.gle/3T95syJpKZubfTHUA Тренування відбудеться вже 6 червня, у неділю, на НСК «Олімпійський», на території Спортивного простору. Це перший захід із серії благодійних тренувань, які проходять у рамках флагманського проєкту «Велике маленьке серце» БФ «Твоя Опора». Фонд та всі, хто долучаються, збирають 36 мільйонів грн, щоб закрити річні потреби на операції та діагностування вад серця у дітей, а також на медичне обладнання для інституту Амосова. Тренування проведуть Лєра Татарчук, засновниця благодійного фонду «Твоя Опора», сертифікована тренерка зі скандинавської ходьби, а також Тетяна Сіроткіна, віце-президент Української Федерації скандинавської ходьби зі спортивного напрямку, тренерка «Nordic Power», чемпіонка міжнародних змагань. З ними тренуватимуться інфлуенсери та блогери, з я

New Generation of Fashion

Українська Рада Моди (Ukrainian Fashion Council) представляє унікальний проєкт для молодих дизайнерів – New Generation of Fashion . Мета проєкту – пошук талановитих молодих дизайнерів одягу України та сприяння їхньому професійному розвитку для успішного входження у національну fashion-індустрію. Проєкт New Generation of Fashion – перша комплексна програма, що актуальна для декількох категорій молодих дизайнерів, що мають різний професійний досвід, але прагнуть до успіху в обраній сфері. Кожен рівень Програми включає в себе серію лекцій, індивідуальні консультації та програму менторства, результатом якої стане створення колекцій молодими дизайнерами та їх презентація під час спеціального дня New Generation of Fashion 4 вересня в рамках Ukrainian Fashion Week noseason sept 2021. Програма проєкту New Generation of Fashion одночасно працює на трьох рівнях: Fashion Accelerator . Рівень 1 . Навчальна програма з 6 лекцій та менторство для створення і показу колекцій фіналістів Всеукраїнськ

TIORO club: історія, блиск та відчуття часу

Чому люди об’єднуються, чому важливо ділитись думками, емоціями та спілкуватись з однодумцями? Кожен, хто спробував та знайшов власну спільноту, знає, що будь- яка ідея, навіть найнесподіваніша здатна знайти втілення саме в оточенні людей зі спільними цінностями. “Віримо, що ідеї, особливо красиві та незвичні здатні міняти світ. Понад 10 років ми розвивали ювелірний мультібренд TIORO і саме сьогодні, коли всі намагаються працювати онлайн, збираємо однодумців, щоб поділитись, обговорити та розкрити прекрасний та таємничий світ ювелірної індустрії в атмосфері мистецтва та безпосереднього спілкування” - розповідає Тамара Коваленко , засновниця ювелірного мультібренду TIORO .  Прем’єра TIORO Club відбулась у невипадковому місці - галерея ART FASHION - місце, де зустрічається мистецтво і мода. Тут легко віднайти натхнення, спостерігаючи за грою світла на полотнах майстрів, що експоновані в галереї.  “Об’єднати незвичну локацію, красивий бренд, цікавого спікера ніби просто, але TIORO Club