Перейти до основного вмісту

Гала-концерт на честь відкриття ІІІ театрально-концертного сезону

17 вересня у Мистецько-концертному центрі ім. Івана Козловського відбувся гала-концерт на честь  відкриття ІІІ театрально-концертного сезону, присвяченого святкуванню 115-річниці із дня народженні видатного українського співака Івана Семеновича Козловського. Також до початку сезону було презентовану фотовиставку «Невідомий І.Козловський», матеріали до якою було передано нащадками співака із власних архівів, і які до сьогодні ніде не публікувалися.
Гала-концерт, який пройшов у форматі своєрідної співочої біографії Івана Козловського, відкривали вихованці музичної школи із рідного села співака – Мар’янівки. У концертній програмі також брали участь: народні артисти України Олександр Кравченко та Роман Гриньків, заслужені артисти України Володимир Опенько та Ольга Войченко, лауреати міжнародних конкурсів Алла Родіна, Ангел Георгієв, виконавці Динило Матвієнко, Ольга Янушкевич, Андрій Григоренко та ін.

Варто сказати, що кожний номер концерту був винятковий. Так «Фрагмент сюїти для фортепіано» супроводжувався кастаньєтами, якими віртуозно володіє Ольга Шарапа, а довершував образ - справжній іспанський костюм виконавиці. Оплески переповненого глядачами залу викликав  інструментальний твір «Сутінки» у виконанні його автора – народного артиста України, відомого за межами країни, бандуриста Романа Гриньківа та лауреата міжнародних конкурсів Армена Костандяна (дудук). Також прозвучали арії з опер, у яких свого часу співав Іван Козловський: арію із опери «Наталка Полтавка» виконувала лауреат міжнародних конкурсів Соломія Приймак (партія Наталки), арію Маргарити з опери Гуно «Фауст» - лауреат міжнародних конкурсів Алла Родіна. Треба додати, що на виставці «Невідомий І.Козловський» є фото Івана Козловського, де він співає головні партії саме у цих операх - у ролі Фауста (1926 рік), у ролі Петра у виставі «Наталка Полтавка» (1971 рік). Наприкінці, під овації залу завершив концерту програму ансамбль барабанщиків школи «DrumArt». По-родинному тепло вела концерт засл. арт. України Оксана Антонюк.Відкриваючи виставку, заступних Міністра культури України Ростислав Карандєєв зазначив:  «Приємно бути тут на відкритті не просто виставки, а нового мистецького простору, який зявився у Києві, і яких на сьогоднішній день бракує навіть у столиці. І хвала тим людям, які вболівають за мистецтво, за продовження мистецьких дій через створення галерейних просторів, таких локацій, в  яких можна робити такі сучасні, модернові мистецькі заходи. Незважаючи на те, що постать Івана Козловського є вже історичною, є спадщиною українського народу, погляд, запропонований кураторами виставки, відповідає сучасним тенденціям, коли класичні, академічні речі краще подавати сучасному глядачеві через призму нових модернових рішень».
У 2013 році колишню вітальня ім. І. С. Козловського, а нині Мистецько-концертний центр імені Івана Козловського, було приєднано до Національної оперети України. Щодо оновлення Центру до початку третього сезону, яким опікується безпосередньо Національна оперета, то дійсно, відбулися великі зміни, які стосуються технічних новацій, а також концептуальної складової щодо формування мистецького простору.
«Ми постійно намагаємося поновлювати Центр, - розповів художній керівник Національної оперети Богдан Струтинський, -  тому що розуміємо, цей сценічний майданчик повинен бути не тільки класичним, але й має відповідати сучасним вимогам. До цього сезону була зроблена технічна модернізація залу – світло, звук, подіум. На першому поверсі Центру плануємо зробити арт-кафе, де будь яка творча людина може прийти і поспілкуватися з однодумцями. Що стосується репертуару, то у програмі є багато цікавих вистав, вечорів та авторських програм. Ми хочемо створити не просто концертний простір, а й місце для постійно діючих вистав, як у репертуарному театрі. І ми чекаємо цікавих проектів саме від молоді. Ми повинні давати старт молодим режисерам, які хочуть зробити щось цікаве, талановите, але не мають можливості. Крім того, в наших планах -  художня творча майстерня для дітей. Свого роду майстерня їх музичних асоціацій. Тобто, діти із художніх шкіл будуть малювати під музику Козловського, і потім їх твори будуть виставлятися у Центрі».
«Творча спадщина великого тенора Івана Семеновича Козловського – це золотий фонд України – сказав керівник МКЦ ім. І.Козловського, засл. арт. України Геннадій Андрющенко. – Популяризація творчості нашого видатного земляка – це першочергова задача нашого Центру. А також в співзвучності до цього основного напрямку нашої діяльності ми плануємо ще безліч цікавих культурно-мистецьких проектів. Слідкуйте за афішею». 
Атмосфера, яка панувала у залах виставки насправді була співзвучна домашній: у куточку стояв патефон, з якого лунав спів Івана Козловського, тут же можна було скуштувати улюблений напій Козловських – чай за особистим рецептом співака, а також переглянути унікальну колекцію фото. Щодо записів Козловського, то відомий український поет Іван Драч згадував, як вперше, коли був ще школярем, почув голос співака, і з того часу став шанувальником таланту великого тенора на все життя.
Слова подяки та визнання таланту великого українського співака лунали від усіх гостей заходу. «Департамент культури пишається тим, що у нас є такий заклад, в якому відбуваються цікаві мистецьки проекти. Я впевнений, що творчий колектив буде тільки примножувати ці надбання. – сказав під час відкритті виставки Перший заступник директора Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк. -  Я переконаний, що багато людей будуть приходити сюди, цікавитися історією, щоб сказати потім – це наш Козловський».
Також серед почесних гостей були: Ігор Курилів - президент Фонду «Мар'янівська пастораль», Микола Шуляк - заступник директора Департаменту культури КМДА,  Любов Боголій  - начальник відділу театрально-концертних закладів Департаменту культури КМДА, родина І.С. Козловського (Муравицькі) та інші.
До речі, у залах виставлені дійсно унікальні фото, які для експозиції передав один з нащадків співака Віктор Феодосійович Муравицький. На одній з фотографій Іван Козловський  у вбранні півчого Михайлівського Собору (Київ, 1908 рік). Це одна з перших світлин співака. Також представлена добірка фото співака у домашньому колі, під час святкувань його ювілеїв, і звичайно ж світлини І.С.Козловського  у різноманітних театральних образах.

Треба додати, що виставка буде працювати впродовж місяця. 

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

LOBODA, PHARAOH, Гудков и его команда представили главный BOOM этого лета!

«Понятие гармонии — один из ключей к женскому миру: оно предполагает совершенствование с простыми движениями, объяснение смысла каждого элемента через смысл целого и пассивное участие этого женского элемента во всем существующем» *
Симона де Бовуар *перевод с французского
Сегодня состоялась премьера нового трека и самого скандального клипа LOBODA & PHARAOH «BOOM BOOM». Дикая и неожиданная смесь гротеска и тик тока, феминистский манифест и музыкальный хоррор, ведьмин дух «Суспирии» сплетённый с садизмом «Видеодрома». Шокирующие перевоплощения селебрити! Это видео ещё долго будет являться в кошмарах моралистам всех мастей и званий. 

«Перед нами стояла задача: сделать то чего у Светланы ещё никогда не было! И мы пошли на эксперимент, пригласив девчонок из разных сфер деятельности, которые сами себя сделали! Невероятные Лолита, Ида Галич, Ксения Собчак, Екатерина Варнава, Дина Саева, Мария Миногарова, Карина Кросс, Чума Вечеринка, Верона, Лоран, Варвара Шмыкова, Юлия Коваль и Бичолла Тетр…

У Києві відкрився найбільший дизайнерський «Сільпо» у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня»

Чи доводилося вам коли-небудь бувати в поліському пралісі? Насолоджуватися спокоєм природи й відкривати для себе чарівних лісових духів? Відтепер це можливо, адже новий «Сільпо» у найбільшому ТРЦ України Blockbuster Mall – це справжній Всесвіт Мавки посеред гучного мегаполіса. Героїня, мабуть, найочікуванішого українського мультфільму перетворила супермаркет на прадавній Ліс, в якому одразу поселилися магічні істоти. 

Новий найбільший дизайнерський «Сільпо», оформлений у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», — це результат творчої колаборації двох великих національних брендів: мережі супермаркетів «Сільпо» й української студії Animagrad (FILM.UA Group). Простір та інтер'єр магазину наповнений реальністю й українською автентикою майбутнього анімаційного фільму, який поки що на стадії виробництва. «Animagrad має на меті створювати національних анімаційних персонажів, які стануть улюбленими героями для нашої аудиторії. Прагнемо, щоб молоді покоління зростали на суч…

Власний NASTRIY: На Подолі відкривається маркетплейс українського одягу та аксесуарів

14 грудня о 17:00 на Подолі в хабі Zbirkaвідкриття шоурума особливих речей NASTRIY. У програмі вечірка, шампанське та знижки 20 % на весь асортимент. Нагадаємо, що Zbirka — це перший хаб послуг, який вміщує однойменний бар (на першому поверсі) і студію краси «Притон краси» й масажний кабінет «Син маминої подруги», а тепер ще й маркет плейс NASTRIY.


«NASTRIY — це простір особливих дизайнерів, збірник самобутніх брендів. Це шоу рум, який об’єднує творчість і любов до красивого», — коментує засновниця крамниці Вікторія Іванкова.
Загалом у просторі представлено 8 брендів:VICTORIA IVANKOVICH — єдиний в Україні бренд еротичної жіночої білизни, що можна носити до, під час та після вагітності.
SONYAMONINA — конструктивність, скульптурність та трансформація форм. Цей одяг для людей «нового тисячоліття».
OVERSZ — концептуальний бренд, що переосмислює та продовжує форми.
ROMANOVA — дизайнерський в’язаний одяг. Бренд позиціонує себе як комфорт, заради якого не потрібно відмовлятися від елегантності.