Перейти до основного вмісту

«Травіата» і «Турандот» з Ольгою Микитенко.Цього сезону Національна опера України підготувала для своїх прихильників багато приємних сюрпризів. Так, до участі в репертуарних постановках запрошені вітчизняні оперні співаки, які працюють за межами батьківщини і здобули світове визнання. Серед них заслужена артистка України, лауреат найпрестижнішої оперної нагороди світу Гран-прі конкурсу ім. Марії Каллас славнозвісна Ольга Микитенко. Крім того, Ольга - запрошена солістка Metropolitan Opera (США), Gran Teatre del Liceu (Іспанія), Royal Opera House (Швеція), Teatro dell’Opera di Roma та Teatro di San Carlo (Італія). 24 жовтня 2015 р. примадонну можна буде почути у партії Віолетти в опері Дж.Верді «Травіата», а 29 жовтня вона виконає партію Лю в опері Дж.Пуччіні «Турандот».

Саме з виконання головної партії у «Травіаті» почалася творча кар’єра Ольги Микитенко. Тоді їй, молодій стажерці знаменитого театру, випала нагода терміново замінити виконавицю головної партії. Тож 5 квітня 1995 р. відбувся дебют Ольги Микитенко на сцені Національної опери. Трохи згодом вона вже співала партії Джільди в «Ріголетто», Мімі в «Богемі», Марфи в «Царській нареченій», Мікаели в «Кармен», Тетяни в «Євгенії Онєгіні». Наразі саме роль Віолетти залишається для співачки однією з найулюбленіших. У 1997 р. Ольга Микитенко взяла участь у конкурсі ім. Б.Христовав в Софії (Болгарія), де отримала четверту премію. А ще за рік поїхала на найпрестижніший конкурс вокалістів світу у Барселону (Іспанія), де їй присудили другу премію (першу того року не присуджували). Але найголовнішою нагородою була спеціальна премія за унікальність тембру (Voceextraordinari), що присуджується потенційним зіркам і дає право на дворічне стажування в Академії ліричних голосів італійського міста Озимо. Однак Ольга не скористалася цим шансом і не отримала премію в розмірі $10 тис., оскільки хотіла закінчити навчання в Києві. На хвилі радощів від захоплення журі та овацій іспанської публіки артистка почала готуватися до престижного конкурсу ім. Марії Каллас в Афінах (Греція). Інша програма, інші умови, три іноземні мови (артистка виконує твори мовою оригіналу) - і лише місяць на підготовку. А обрала Ольга Микитенко цей конкурс саме тому, що, на відміну від багатьох інших міжнародних співочих змагань, там потрібно було виконувати твори різних епох. Ольга співала французькі арії, старовинну музику Генделя, Гайдна, Моцарта, російські та німецькі романси. Оскільки це конкурс професіоналів високого ґатунку, то для участі в ньому треба було заручитися рекомендаціями директорів театрів, мати лауреатське звання, досвід роботи на сцені, адже перемога давала світове визнання. У різні роки членами журі були Іліана Котрубас, Луїджі Альвар, Артур Ейзен, Ірина Архипова. Конкурс ім. М. Каллас не надто щедрий на премії. У його статуті сказано, що Гран-прі присуджується видатній співачці (сопрано), що претендує на статус оперної Діви. Голос вокалістки повинен бути максимально наближеним до голосу Марії Каллас. Неймовірно, але Ольга Микитенко дістала Гран-прі цього конкурсу, що зумовило події, пов'язані з її подальшою кар'єрою.

Наступні декілька років Ольга Микитенко виступала винятково на фестивалях, в тому числі на «Гала-лірика», почесним Президентом якого є Пласідо Домінго. В Іспанію українську співачку запросили як лауреата конкурсу ім. Франциско Віньяса. І знову тріумфальне виконання арії Віолетти! Фестиваль транслювали в прямому ефірі радіо й телебачення. Інтерес публіки був настільки великим, що до організаторів звернулися багато провідних телеканалів за дозволом транслювати заключний концерт практично в усіх європейських країнах. І вони такий дозвіл отримали. Це був тріумф української співачки! Потім Ольга виступила в містах Сантьяго-де-Компостелло і Луго з двома сольними концертами. Перше відділення - російська та українська музика: романси Петра Чайковського, Сергія Рахманінова, Михайла Жербіна. У друге відділення було включено шість італійських арій з опер «Сомнамбула» і «Норма» В. Белліні, «Лючія ді Ламмермур» Г.Доніцетті, «Севільський цирульник» Дж. Россіні, «Ернані» і «Травіата» Дж. Верді. Програма виявилася складною, але одразу після концертів вже і місцеві критики стали порівнювати виконавицю з легендарною Марією Каллас.
Отже, до уваги українських глядачів – неймовірно прекрасний голос співвітчизниці зі світовою славою в операх «Травіата» і «Турандот».

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

LOBODA, PHARAOH, Гудков и его команда представили главный BOOM этого лета!

«Понятие гармонии — один из ключей к женскому миру: оно предполагает совершенствование с простыми движениями, объяснение смысла каждого элемента через смысл целого и пассивное участие этого женского элемента во всем существующем» *
Симона де Бовуар *перевод с французского
Сегодня состоялась премьера нового трека и самого скандального клипа LOBODA & PHARAOH «BOOM BOOM». Дикая и неожиданная смесь гротеска и тик тока, феминистский манифест и музыкальный хоррор, ведьмин дух «Суспирии» сплетённый с садизмом «Видеодрома». Шокирующие перевоплощения селебрити! Это видео ещё долго будет являться в кошмарах моралистам всех мастей и званий. 

«Перед нами стояла задача: сделать то чего у Светланы ещё никогда не было! И мы пошли на эксперимент, пригласив девчонок из разных сфер деятельности, которые сами себя сделали! Невероятные Лолита, Ида Галич, Ксения Собчак, Екатерина Варнава, Дина Саева, Мария Миногарова, Карина Кросс, Чума Вечеринка, Верона, Лоран, Варвара Шмыкова, Юлия Коваль и Бичолла Тетр…

У Києві відкрився найбільший дизайнерський «Сільпо» у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня»

Чи доводилося вам коли-небудь бувати в поліському пралісі? Насолоджуватися спокоєм природи й відкривати для себе чарівних лісових духів? Відтепер це можливо, адже новий «Сільпо» у найбільшому ТРЦ України Blockbuster Mall – це справжній Всесвіт Мавки посеред гучного мегаполіса. Героїня, мабуть, найочікуванішого українського мультфільму перетворила супермаркет на прадавній Ліс, в якому одразу поселилися магічні істоти. 

Новий найбільший дизайнерський «Сільпо», оформлений у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», — це результат творчої колаборації двох великих національних брендів: мережі супермаркетів «Сільпо» й української студії Animagrad (FILM.UA Group). Простір та інтер'єр магазину наповнений реальністю й українською автентикою майбутнього анімаційного фільму, який поки що на стадії виробництва. «Animagrad має на меті створювати національних анімаційних персонажів, які стануть улюбленими героями для нашої аудиторії. Прагнемо, щоб молоді покоління зростали на суч…

Власний NASTRIY: На Подолі відкривається маркетплейс українського одягу та аксесуарів

14 грудня о 17:00 на Подолі в хабі Zbirkaвідкриття шоурума особливих речей NASTRIY. У програмі вечірка, шампанське та знижки 20 % на весь асортимент. Нагадаємо, що Zbirka — це перший хаб послуг, який вміщує однойменний бар (на першому поверсі) і студію краси «Притон краси» й масажний кабінет «Син маминої подруги», а тепер ще й маркет плейс NASTRIY.


«NASTRIY — це простір особливих дизайнерів, збірник самобутніх брендів. Це шоу рум, який об’єднує творчість і любов до красивого», — коментує засновниця крамниці Вікторія Іванкова.
Загалом у просторі представлено 8 брендів:VICTORIA IVANKOVICH — єдиний в Україні бренд еротичної жіночої білизни, що можна носити до, під час та після вагітності.
SONYAMONINA — конструктивність, скульптурність та трансформація форм. Цей одяг для людей «нового тисячоліття».
OVERSZ — концептуальний бренд, що переосмислює та продовжує форми.
ROMANOVA — дизайнерський в’язаний одяг. Бренд позиціонує себе як комфорт, заради якого не потрібно відмовлятися від елегантності.