Перейти до основного вмісту

Пляшці Coca-Cola сьогодні виповнюється 100 рокі


Дизайн упаковки «настільки виразний, щоб її можна було відрізнити просто на дотик, і настільки унікальний, щоб її впізнавали, навіть коли пляшка розбита вщент» - так звучав бриф на створення пляшки Coca-Cola, котрій сьогодні виповнюється 100 років. 
Компанія відзначила ювілей культової пляшки рвчною рекламною кампанією, яка охопила 140 країн. «Протягом останніх 100 років, пляшка Coca-Cola перетворилася з функціонального пакування в глобальну ікону поп-культури, - сказала Кеті Бейн, віце-президент підрозділу Global Sparkling Brands компанії Coca-Cola. - Цього року ми відзначаємо історичну роль пляшки і те значення, яке вона відіграє в нашому бізнесі сьогодні і в майбутньому».
Раймонд Лоуі, світовий майстер промислового дизайну, відмітив унікальність дизайну пляшки: «Пляшка Кока-Коли – шедевр наукового й функціонального проектування. Простіше кажучи, пляшка дуже продумана, логічна, вигідна в сенсі використання матеріалу і гарна зовні. Найдосконаліша «обгортка для рідини» на сьогодні й найуспішніша в історії упаковки».

Портал Coca-Cola Journey слідкував за найяскравішими кампаніями з нагоди 100-річчя культової пляшки:

·         14 цікавих рекламних роликів до 100-річчя легендарної пляшки Coca-Colahttp://www.coca-colaukraine.com/cokebottlestory/14-bottle-video
·  Як Coca-Cola «поцілувала» Елвіса, Мерилін Монро та інших зірок http://www.coca-colaukraine.com/cokebottlestory/who_kissed_the_bottle
· Історія модних колаборацій Coca-Cola http://www.coca-colaukraine.com/stories/istoriya_colaboratsiy_coca_cola
В Україні в рамках святкування 100-річчя пляшки навесні 2015 року пройшов конкурс художньо-дизайнерських робіт «Розкажи свою #CokeBottleStory». Українські молоді художники і дизайнери створили власні графічні роботи із використанням контурів пляшки Coca-Cola, і тим самим долучитися до когорти таких відомих імен як Джеремі Скот, Карл Лагерфельд, Жан-Поль Готьє, Вольф Вотер, Енді Ворхол, Девід Лашапель та сотні інших митців, яких надихав на створення шедеврів іконічний контур легендарної пляшки. Роботи фіналістів конкурсу лягли в основу оригінальної колекції футболок #CokeBottleStory на сайті партнера проекту FashionAID. Всі кошти від продажу колекції передаються на благодійні проекти Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД», націлені на допомогу дітям з ВІЛ/СНІДом, які перебувають на лікуванні в дитячій лікарні «Охматдит».
Історія легендарного контуру
Офіційний патент на форму пляшки Coca-Cola був зареєстрований склодувом шведського походження Олександром Самуельсоном 16 листопада 1915 року. До винаходу контурної пляшки напій розливали в стандартну тару, і коштував він 5 центів за порцію. Але після 1915 упаковка придбала фірмовий стиль з плавними вигинами, який зберігається і до сьогодні. Оригінальна форма пляшка стала своєрідним знаком якості Coca-Cola і слугувала захистом продукту від підробок. В оригінальній пляшці – лише оригінальна Coca-Cola.  
Прототипом форми пляшки став горіх кола - один з інгредієнтів напою. Його обриси змалювали з енциклопедії. Щоб зробити ємність більш стійкою, дизайнери розширили дно пляшки. Згодом замовник вніс невеликі зміни в дизайн: зменшив опуклість центральної частині пляшки і помістив на неї логотип Coca-Cola. Відтоді пляшка Coca-Cola – це визнане поєднання витонченої форми й утилітарності, іконічний контур, який важко з чимось переплутати.
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте сайт http://www.coca-colaukraine.com/

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

LOBODA, PHARAOH, Гудков и его команда представили главный BOOM этого лета!

«Понятие гармонии — один из ключей к женскому миру: оно предполагает совершенствование с простыми движениями, объяснение смысла каждого элемента через смысл целого и пассивное участие этого женского элемента во всем существующем» *
Симона де Бовуар *перевод с французского
Сегодня состоялась премьера нового трека и самого скандального клипа LOBODA & PHARAOH «BOOM BOOM». Дикая и неожиданная смесь гротеска и тик тока, феминистский манифест и музыкальный хоррор, ведьмин дух «Суспирии» сплетённый с садизмом «Видеодрома». Шокирующие перевоплощения селебрити! Это видео ещё долго будет являться в кошмарах моралистам всех мастей и званий. 

«Перед нами стояла задача: сделать то чего у Светланы ещё никогда не было! И мы пошли на эксперимент, пригласив девчонок из разных сфер деятельности, которые сами себя сделали! Невероятные Лолита, Ида Галич, Ксения Собчак, Екатерина Варнава, Дина Саева, Мария Миногарова, Карина Кросс, Чума Вечеринка, Верона, Лоран, Варвара Шмыкова, Юлия Коваль и Бичолла Тетр…

У Києві відкрився найбільший дизайнерський «Сільпо» у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня»

Чи доводилося вам коли-небудь бувати в поліському пралісі? Насолоджуватися спокоєм природи й відкривати для себе чарівних лісових духів? Відтепер це можливо, адже новий «Сільпо» у найбільшому ТРЦ України Blockbuster Mall – це справжній Всесвіт Мавки посеред гучного мегаполіса. Героїня, мабуть, найочікуванішого українського мультфільму перетворила супермаркет на прадавній Ліс, в якому одразу поселилися магічні істоти. 

Новий найбільший дизайнерський «Сільпо», оформлений у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», — це результат творчої колаборації двох великих національних брендів: мережі супермаркетів «Сільпо» й української студії Animagrad (FILM.UA Group). Простір та інтер'єр магазину наповнений реальністю й українською автентикою майбутнього анімаційного фільму, який поки що на стадії виробництва. «Animagrad має на меті створювати національних анімаційних персонажів, які стануть улюбленими героями для нашої аудиторії. Прагнемо, щоб молоді покоління зростали на суч…

Власний NASTRIY: На Подолі відкривається маркетплейс українського одягу та аксесуарів

14 грудня о 17:00 на Подолі в хабі Zbirkaвідкриття шоурума особливих речей NASTRIY. У програмі вечірка, шампанське та знижки 20 % на весь асортимент. Нагадаємо, що Zbirka — це перший хаб послуг, який вміщує однойменний бар (на першому поверсі) і студію краси «Притон краси» й масажний кабінет «Син маминої подруги», а тепер ще й маркет плейс NASTRIY.


«NASTRIY — це простір особливих дизайнерів, збірник самобутніх брендів. Це шоу рум, який об’єднує творчість і любов до красивого», — коментує засновниця крамниці Вікторія Іванкова.
Загалом у просторі представлено 8 брендів:VICTORIA IVANKOVICH — єдиний в Україні бренд еротичної жіночої білизни, що можна носити до, під час та після вагітності.
SONYAMONINA — конструктивність, скульптурність та трансформація форм. Цей одяг для людей «нового тисячоліття».
OVERSZ — концептуальний бренд, що переосмислює та продовжує форми.
ROMANOVA — дизайнерський в’язаний одяг. Бренд позиціонує себе як комфорт, заради якого не потрібно відмовлятися від елегантності.