Перейти до основного вмісту

Круглий стіл «Санаторно-курортне лікування в Україні: стан та перспективи»


5 жовтня 2017 року Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів при підтримці Фонду соціального страхування України під час проведення 26-ї Міжнародної медичної виставки «Охорона здоров'я» провело круглий стіл «Санаторно-курортне лікування в Україні: стан та перспективи». Захід відбувся також за підтримки Об’єднання організацій роботодавців України, ДП «Прем’єр Експо», Громадської ради Міністерства соціальної політики України, Громадської палати України.
У зазначеному заході прийняла участь народний депутат України Наталія Веселова, заступник голови Об’єднання організацій роботодавців України Василь Піддубний, представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Фонду соціального страхування України, представники профспілок та організацій роботодавців, представники наукових інститутів та зацікавлених громадських організацій, науковці, головні лікарі санаторно-курортних закладів, представники ЗМІ.
Метою круглого столу стало об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін у збереженні трудового потенціалу України, відновленню здоров’я застрахованих осіб та ефективному використанні коштів Фонду соціального страхування України.
Наталія Веселова - народний депутат України, секретар Комітету, голова підкомітету з питань державних соціальних гарантій, забезпечення достатнього життєвого рівня Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення в своєму виступі підтримала ініціативу організаторів в проведенні круглого столу стосовно законодавчих ініціатив для покращення соціального рівня громадян.
Нова редакція Закону про загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачає злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Реорганізація Фонду соціального страхування завершена і на теперішній час Фонд функціонує на повну силу.
Про соціальну направленість Фонду та його напрями роботи розповів під час проведення круглого столу "Санаторно-курортне лікування в Україні: стан та його перспективи" Голова виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.
Фонд забезпечує страхові виплати та соціальні послуги, профілактику нещасних випадків, перевірку листків непрацездатності застрахованим особам, контролює використання коштів Фонду. Зараз основний акцент - адресність грошової допомоги. Єдиний підхід - “гроші ходять за людиною”. Визначено принципово нові механізми забезпечення потерпілих санаторно-курортним лікуванням. Планується запровадження електронного документообігу.
Активно обговорюється можливість розширення функціональної сфери Фонду, зокрема шляхом запровадження санаторно-курортного лікування застрахованих осіб та дитячого оздоровлення. Фонд розробив пропозиції змін до базового закону. А після свого виступу Євген Володимирович відповів на гострий питання, які були задані присутніми на круглому столі.
Як зазначив, Василь Піддубний, голова Київського обласного об’єднання організацій роботодавців України: «Що раніше, що тепер, для роботодавців є важливою сплата внесків, а особливо як вони витрачаються. Фонд соціального страхування сьогодні величезна організація з великим бюджетом. Роботодавці сплачуючи єдиний соціальний внесок хочуть взамін отримувати якісні послуги. І Фонд повинен в цьому випадку працювати як сервісна служба»
Сергій Слепенков, заступник директора департаменту медичних та соціальних послуг Фонду соціального страхування України, у своїй доповіді зупинився детально на специфіці організації санаторно-курортного лікування для двох категорій громадян – тих, хто потребує реабілітації після проходження лікування в стаціонарі та ті, хто постраждав на виробництві. Також торкалися питань реабілітації учасників антитерористичної операції на сході України, інвалідів, чорнобильців, які працюють.
Організатор круглого столу, Ольга Тарасенко, голова Всеукраїнського об’єднання організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів зазначила про необхідність відновлення у повному обсязі профілактичних соціальних послуг працівникам-застрахованим особам Фондом соціального страхування України, в тому числі - санаторно-курортного лікування, оздоровлення дітей, фінансової підтримки санаторіїв-профілакторіїв підприємств і навчальних закладів
Ураховуючи важливість забезпечення одержання особами, застрахованими у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, та їх дітьми профілактичних соціальних послуг, запропоновано вжити заходів для всебічного та ґрунтовного опрацювання питання щодо визначення ефективних механізмів підтримки надання відповідних послуг і за підсумками проведеної роботи ухвалити необхідні рішення.
У відповідності до змін, коли застраховані особи самі обирають санаторно-курортний заклад, постає необхідність відповідності закладу світовим критеріям якості, використання новітніх технологій. Так науковцями були запропоновані новітні системи діагностики BioPromin, які можуть бути впровадженні в систему контролю якості та моніторингу ефективності санаторно-курортного лікування.
Жваві дискусії викликали питання укладання тристоронніх угод та обговорили болючі питання щодо складності документообороту паперових документів - пересилки договорів.
Підтримали одноголосно всі учасники «круглого столу» необхідність створення міжвідомчої робочої групи, до яких потрібно включити експертів та представників громадського сектору, профспілок, роботодавців задля напрацювання спільних для всіх «правил гри», вибудувати зручну для всіх модель взаємодії. Всеукраїнське об’єднання організацій роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів за результатами круглого столу наголошує на крайній необхідності повернення фінансування за рахунок коштів Фонду соціального страхування санаторно-курортного лікування застрахованих осіб та дитячого оздоровлення.

Партнери заходу: BioPromin, VODA UA.
Медійна підтримка: Журнал Ukrainian peopleЖурнал "Мир Туризма", медіа група ГолосUA, 1-й блог-журнал України LuckyUkraine, портал styler.com.ua, порталМамаWOW, PR-агенція Be my media, портал Studioofmydreams, онлайн-журнал Harved online, портал Афиша - мы ищем, вы отдыхаете., портал Столічний дозор.
Технічний організатор: 1-й блог-журнал України LuckyUkraine Тарасенко Олеся

Додаткова інформація:
Всеукраїнське об’єднання організації роботодавців санаторно-курортних та оздоровчих закладів (далі ВООР) є всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців, утвореним відповідно до Закону України "Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності", є неприбутковою організацією. До складу ВООР входить 15 обласних організацій роботодавців.
Основною метою діяльності ВООР є захист прав та законних інтересів своїх членів у економічній, правовій, соціально-трудовій та інших сферах їх діяльності, в тому числі у відносинах з іншими сторонами соціального діалогу на національному, галузевому та місцевому рівнях.
Основними завданнями ВООР є сприяння всебічному розвитку діяльності курортів в Україні та залучення юридичних і фізичних осіб до всіх форм відпочинку, оздоровлення та санаторно-курортної діяльності, в тому числі підготовка пропозицій до проектів державних цільових програм і прогнозів розвитку санаторно-курортних та оздоровчих закладів.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

LOBODA, PHARAOH, Гудков и его команда представили главный BOOM этого лета!

«Понятие гармонии — один из ключей к женскому миру: оно предполагает совершенствование с простыми движениями, объяснение смысла каждого элемента через смысл целого и пассивное участие этого женского элемента во всем существующем» *
Симона де Бовуар *перевод с французского
Сегодня состоялась премьера нового трека и самого скандального клипа LOBODA & PHARAOH «BOOM BOOM». Дикая и неожиданная смесь гротеска и тик тока, феминистский манифест и музыкальный хоррор, ведьмин дух «Суспирии» сплетённый с садизмом «Видеодрома». Шокирующие перевоплощения селебрити! Это видео ещё долго будет являться в кошмарах моралистам всех мастей и званий. 

«Перед нами стояла задача: сделать то чего у Светланы ещё никогда не было! И мы пошли на эксперимент, пригласив девчонок из разных сфер деятельности, которые сами себя сделали! Невероятные Лолита, Ида Галич, Ксения Собчак, Екатерина Варнава, Дина Саева, Мария Миногарова, Карина Кросс, Чума Вечеринка, Верона, Лоран, Варвара Шмыкова, Юлия Коваль и Бичолла Тетр…

У Києві відкрився найбільший дизайнерський «Сільпо» у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня»

Чи доводилося вам коли-небудь бувати в поліському пралісі? Насолоджуватися спокоєм природи й відкривати для себе чарівних лісових духів? Відтепер це можливо, адже новий «Сільпо» у найбільшому ТРЦ України Blockbuster Mall – це справжній Всесвіт Мавки посеред гучного мегаполіса. Героїня, мабуть, найочікуванішого українського мультфільму перетворила супермаркет на прадавній Ліс, в якому одразу поселилися магічні істоти. 

Новий найбільший дизайнерський «Сільпо», оформлений у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», — це результат творчої колаборації двох великих національних брендів: мережі супермаркетів «Сільпо» й української студії Animagrad (FILM.UA Group). Простір та інтер'єр магазину наповнений реальністю й українською автентикою майбутнього анімаційного фільму, який поки що на стадії виробництва. «Animagrad має на меті створювати національних анімаційних персонажів, які стануть улюбленими героями для нашої аудиторії. Прагнемо, щоб молоді покоління зростали на суч…

Власний NASTRIY: На Подолі відкривається маркетплейс українського одягу та аксесуарів

14 грудня о 17:00 на Подолі в хабі Zbirkaвідкриття шоурума особливих речей NASTRIY. У програмі вечірка, шампанське та знижки 20 % на весь асортимент. Нагадаємо, що Zbirka — це перший хаб послуг, який вміщує однойменний бар (на першому поверсі) і студію краси «Притон краси» й масажний кабінет «Син маминої подруги», а тепер ще й маркет плейс NASTRIY.


«NASTRIY — це простір особливих дизайнерів, збірник самобутніх брендів. Це шоу рум, який об’єднує творчість і любов до красивого», — коментує засновниця крамниці Вікторія Іванкова.
Загалом у просторі представлено 8 брендів:VICTORIA IVANKOVICH — єдиний в Україні бренд еротичної жіночої білизни, що можна носити до, під час та після вагітності.
SONYAMONINA — конструктивність, скульптурність та трансформація форм. Цей одяг для людей «нового тисячоліття».
OVERSZ — концептуальний бренд, що переосмислює та продовжує форми.
ROMANOVA — дизайнерський в’язаний одяг. Бренд позиціонує себе як комфорт, заради якого не потрібно відмовлятися від елегантності.