Перейти до основного вмісту

Герой назавжди: виставка робіт Сергія Якутовича в Я ГалереїСергій Якутович, художник зі світовим їм’ям, без перебільшень і вагань. Бо лише майстру, який розробив таке величезне розмаїття образів героїв, що миттєво здобули народну любов ставши принтами для одягу та аксесуарів, і навіть татуюванням. Образи, що створені Сергієм Якутовичем настільки концетровані і влучні, що героїв Гоголя, Сервантеса, Пушкіна, практично усіх класиків аудиторія сприймає майже як історичні.


Герой Тараса Бульби, яким його знаю і люблять у виконанні легендарного актора Остапа Ступки, народився саме з ескізів Сергія Якутовича. «Я люблю історичні твори і костюми. Такий костюм дає пластику, ходу, мислення. Художник Сергій Якутович намалював понад 400 портретів Тараса. Він на них в приголомшливих костюмах. Мені запам'ятався портрет, де Бульба в розкішній шапці з птахом »- зазначав в інтерв'ю Богдан Сильвестрович. Таким він запам'ятався і нам: сильним і складним характером, в непростих життєвих обставинах.
Це феномен Сергія Якутовича, який ще за життя приваблював поціновувачів та викликав увагу колег по цеху.
Сам автор в інтерв’ю на постійні запитання «як вам вдається створити виразний образ літературного героя», відповідав: « коли я працюю з тестом письменника, завжди перевтілююсь в нього, якщо «Тарас Бульба» - то я Гоголь, а працюючи над «Полтавой», я – Пушкін».
« Якутович творив героїв, тоді як сьогодні вони застигли в зовсім іншій формі. На ідола можна дивитися з певної дистанції, тоді як героя сприймають радше через емоцію. Ідол вже затвердився, сформувався у певній подобі – так само, як і візуальний твір є завершеним; герой постає більш динамічним, невизначеним і змінним. Першого легше аналізувати, другим – надихатися.
Межа, де завершується герой і починається ідол – умовна. Та ми все одно її проводимо, щоб створити уявлення про власний розвиток» - характеризує відкриття експозиції Поліна Лиміна, куратор проекту Yakutovych Academy.
Виставка є складовою більш масштабного проекту - дослідження життя та творчості родини Якутовичів. Окрім експозиційної частини в арт-центрі Я Галерея, паралельну версію можна буде знайти на сайті спеціального медіа-проекту Yakutovych Academy. Щомісяця Yakutovych Academy презентує новий епізод про різні аспекти мистецтва родини Якутовичів і їхнього оточення. Серед інших реалізованих проектів цього напрямку є книга про Сергія Якутовича «Професія: художник», яка вийшла в видавництві Артбук у травні цього року. Презентація книжки відбудеться в рамках виставки в арт-центрі Я Галерея.
«Для Сергія образи були живими, ми часто обговорювали як розвивалась сюжетна лінія того чи іншого героя в сучасних обставинах. Так створювались складні характери, в яких читач міг легко впізнати себе» - резюмує Олена Фадєєва, подруга художника.
Коли: 08 серпня початок в 19.00
Де: Арт-центр Я Галерея у Києві, вул. Хорива, 49б

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

LOBODA, PHARAOH, Гудков и его команда представили главный BOOM этого лета!

«Понятие гармонии — один из ключей к женскому миру: оно предполагает совершенствование с простыми движениями, объяснение смысла каждого элемента через смысл целого и пассивное участие этого женского элемента во всем существующем» *
Симона де Бовуар *перевод с французского
Сегодня состоялась премьера нового трека и самого скандального клипа LOBODA & PHARAOH «BOOM BOOM». Дикая и неожиданная смесь гротеска и тик тока, феминистский манифест и музыкальный хоррор, ведьмин дух «Суспирии» сплетённый с садизмом «Видеодрома». Шокирующие перевоплощения селебрити! Это видео ещё долго будет являться в кошмарах моралистам всех мастей и званий. 

«Перед нами стояла задача: сделать то чего у Светланы ещё никогда не было! И мы пошли на эксперимент, пригласив девчонок из разных сфер деятельности, которые сами себя сделали! Невероятные Лолита, Ида Галич, Ксения Собчак, Екатерина Варнава, Дина Саева, Мария Миногарова, Карина Кросс, Чума Вечеринка, Верона, Лоран, Варвара Шмыкова, Юлия Коваль и Бичолла Тетр…

У Києві відкрився найбільший дизайнерський «Сільпо» у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня»

Чи доводилося вам коли-небудь бувати в поліському пралісі? Насолоджуватися спокоєм природи й відкривати для себе чарівних лісових духів? Відтепер це можливо, адже новий «Сільпо» у найбільшому ТРЦ України Blockbuster Mall – це справжній Всесвіт Мавки посеред гучного мегаполіса. Героїня, мабуть, найочікуванішого українського мультфільму перетворила супермаркет на прадавній Ліс, в якому одразу поселилися магічні істоти. 

Новий найбільший дизайнерський «Сільпо», оформлений у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», — це результат творчої колаборації двох великих національних брендів: мережі супермаркетів «Сільпо» й української студії Animagrad (FILM.UA Group). Простір та інтер'єр магазину наповнений реальністю й українською автентикою майбутнього анімаційного фільму, який поки що на стадії виробництва. «Animagrad має на меті створювати національних анімаційних персонажів, які стануть улюбленими героями для нашої аудиторії. Прагнемо, щоб молоді покоління зростали на суч…

Власний NASTRIY: На Подолі відкривається маркетплейс українського одягу та аксесуарів

14 грудня о 17:00 на Подолі в хабі Zbirkaвідкриття шоурума особливих речей NASTRIY. У програмі вечірка, шампанське та знижки 20 % на весь асортимент. Нагадаємо, що Zbirka — це перший хаб послуг, який вміщує однойменний бар (на першому поверсі) і студію краси «Притон краси» й масажний кабінет «Син маминої подруги», а тепер ще й маркет плейс NASTRIY.


«NASTRIY — це простір особливих дизайнерів, збірник самобутніх брендів. Це шоу рум, який об’єднує творчість і любов до красивого», — коментує засновниця крамниці Вікторія Іванкова.
Загалом у просторі представлено 8 брендів:VICTORIA IVANKOVICH — єдиний в Україні бренд еротичної жіночої білизни, що можна носити до, під час та після вагітності.
SONYAMONINA — конструктивність, скульптурність та трансформація форм. Цей одяг для людей «нового тисячоліття».
OVERSZ — концептуальний бренд, що переосмислює та продовжує форми.
ROMANOVA — дизайнерський в’язаний одяг. Бренд позиціонує себе як комфорт, заради якого не потрібно відмовлятися від елегантності.