Перейти до основного вмісту

Все, що потрібно знати, щоб не захворіти на туберкульоз


В кінці минулого тижня (13 грудня) відбувся перший експрес-тренінг для представників преси на тему «Все, що потрібно знати, щоб не захворіти на туберкульоз» в рамках інформаційної кампанії «Маю силу» від Партнерства «Зупинимо туберкульоз Україна» та ВБО «Конвіктус Україна»

Девізом цієї зустрічі, як і соціальної ініціативи «Маю силу», були обрані слова Людвіга ван Бетховена «Найвищою відзнакою людини є завзятість у подоланні найжорстокіших перешкод». Хочеться лише додати: завзятість, об’єднана з максимальною поінформованістю.. 

Те, що про туберкульоз знає більшість дорослого населення України, – пов’язане зі страхами та стереотипами, а не з реальними фактами. Насправді, інфікуватися не можна через предмети, рукостискання, їжу, а лише, дихаючи з хворим одним повітрям, тобто лише в закритому приміщенні. Інфікування не означає захворювання, лише 10% інфікованих реально можуть захворіти і залежить це лише стану їх імунної системи. Чому ж тоді у нас така катастрофічна ситуація з захворюваністю на туберкульоз?! Тому, що в Україні 23% хворих залишаються невиявленими і продовжують інфікувати оточуючих. А головним методом діагностики була і залишається флюорографії (дорого, неефективно – виявляється не більше 0,1% від обстежених, неспецифічно – потрібне додаткове бактеріологічне дослідження). 

Тренінг був побудований так, щоб розглянути проблему з туберкульозом в Україні з різних боків. 

Перша спікерка Ольга Цвілій – голова Секретаріату Партнерства, більше 10 років опікується питаннями туберкульозу ­– приділила увагу можливому маніпулюванню фактами про туберкульоз. У форматі дискусії обговорювали, як це відбувається і кому це може вигідно. 


Наступна спікерка – Тетяна Іванова – соціальний працівник, кейс-менеджер (медико-санітарний супровід), розказала про свій власний досвід боротьби з туберкульозом. Вона особисто зіткнулася з проблемою діагностики (майже рік їй не могли поставити правильний діагноз), важкого неефективного лікування (майже 2,5 років) та загальною проблемою інфекційного контролю. ЇЇ особиста рекомендація: не боятися обстежуватися саме на туберкульоз коли є така підозра і не втрачати дорогоцінний час. Про необхідність та можливість переходу на новий системний підхід розповіла Наталя Заїка – лікар, голова керівного комітету Партнерства, упродовж 16 років працює у галузі впровадження проектів з покращення допомоги при ТБ, ВІЛ та ТБ/ВІЛ. Пані Наталя вивчає ситуацію щодо захворюваності, розробляє програми й проекти, готує тренінги з консультування та ведення випадків ТБ/ВІЛ, розробляє інформаційні матеріали та кампанії щодо профілактики, лікування, надання допомоги тощо. 


А як ці всю корисну інформацію донести до суспільства розповіла Любов Рудницька - смм-менеджер та блогерка, в інстаграмі якої близько 50 000 підписників. 


Українська реальність диктує нові вимоги до роботи журналістів: вільне володіння фактами щодо найрізноманітніших сфер життя суспільства. Тож, представники ЗМІ отримали не лише найсвіжіші статистичні дані щодо ситуації с туберкульозом в Україні, а й інформацію про стратегію подолання ТБ в Україні.

Тренінг також відвідали івідомі артисти.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

У Києві відкрився найбільший дизайнерський «Сільпо» у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня»

Чи доводилося вам коли-небудь бувати в поліському пралісі? Насолоджуватися спокоєм природи й відкривати для себе чарівних лісових духів? Відтепер це можливо, адже новий «Сільпо» у найбільшому ТРЦ України Blockbuster Mall – це справжній Всесвіт Мавки посеред гучного мегаполіса. Героїня, мабуть, найочікуванішого українського мультфільму перетворила супермаркет на прадавній Ліс, в якому одразу поселилися магічні істоти. 

Новий найбільший дизайнерський «Сільпо», оформлений у стилі Всесвіту анімаційного фільму «Мавка. Лісова пісня», — це результат творчої колаборації двох великих національних брендів: мережі супермаркетів «Сільпо» й української студії Animagrad (FILM.UA Group). Простір та інтер'єр магазину наповнений реальністю й українською автентикою майбутнього анімаційного фільму, який поки що на стадії виробництва. «Animagrad має на меті створювати національних анімаційних персонажів, які стануть улюбленими героями для нашої аудиторії. Прагнемо, щоб молоді покоління зростали на суч…

Власний NASTRIY: На Подолі відкривається маркетплейс українського одягу та аксесуарів

14 грудня о 17:00 на Подолі в хабі Zbirkaвідкриття шоурума особливих речей NASTRIY. У програмі вечірка, шампанське та знижки 20 % на весь асортимент. Нагадаємо, що Zbirka — це перший хаб послуг, який вміщує однойменний бар (на першому поверсі) і студію краси «Притон краси» й масажний кабінет «Син маминої подруги», а тепер ще й маркет плейс NASTRIY.


«NASTRIY — це простір особливих дизайнерів, збірник самобутніх брендів. Це шоу рум, який об’єднує творчість і любов до красивого», — коментує засновниця крамниці Вікторія Іванкова.
Загалом у просторі представлено 8 брендів:VICTORIA IVANKOVICH — єдиний в Україні бренд еротичної жіночої білизни, що можна носити до, під час та після вагітності.
SONYAMONINA — конструктивність, скульптурність та трансформація форм. Цей одяг для людей «нового тисячоліття».
OVERSZ — концептуальний бренд, що переосмислює та продовжує форми.
ROMANOVA — дизайнерський в’язаний одяг. Бренд позиціонує себе як комфорт, заради якого не потрібно відмовлятися від елегантності.

Культурно-освітній карантин: чим зайнятись

Чим зайнятися вдома під час карантину, щоб провести час з користю:
Покази UFW, архіви молодіжних конкурсів і багато чого цікавого  Лінк: https://www.youtube.com/user/UkrainianFashionWeek. Онлайн екскурсія Ukraine WOW https://www.facebook.com/UkraineWOW/videos/1260871184098416/ «Папа бренда» від Fedoriv Agency Лінк: youtube.com/channel/UCKk1NczxrN2YoJDvjKpKVGw Андрій Шатирко  курс «Продвижение и заработок на YouTube»  Лінк: http://shatyrko.com/forpeople Усі лекції з Куражу у відкритому доступі на YouTube.  Лінк: bit.ly/KurazhTube Happy Week з техніками для роботи над своїм мисленням та підняттям самооцінки by Алла Клименко та Upgrade (16–20 березня) Лінк: always.upgrade-yourself.com.ua/happy-week
Заснований професорами Стенфордського університету проєкт Coursera відкрив доступ до понад 3800 курсів і 400 спеціалізацій (з 12 березня до 31 липня). Лінк: coursera.org/campus/ Платформа масових відкритих онлайн-курсів Prometheus запропонувала використовувати понад 100 безкоштовних онлайн-курсів для ефек…