Перейти до основного вмісту

Катерина Доновська, фінансовий радник розповідає про вісім кроків успішної передачі спадку.


Катерина Доновська, фінансовий радник у колонці на Мінфін розповідає про вісім кроків успішної передачі спадку.
Вважаєте тему успадкування особистою і такою, яка не варта винесення у публічний простір?
Коли мова йде про успадкування великого бізнесу, то це питання набуває державного значення. Правильний підхід до збереження приватної власності, зокрема, сімейного бізнесу, дозволяє належним чином створювати культуру успадкування та правовідносин у державі. 
І зараз це особливо актуально. Україні — 30, людям, які очолюють найбільші системоутворюючі підприємства і промислово-фінансові групи — від 60 років. Що станеться з цими підприємствами, якщо їх управління перейде до власників, менш сповнених ентузіазмом, із радикально іншим баченням? 
Нестабільність роботи промислових та соціально важливих об’єктів позначиться на суспільстві, стійкості макроекономіки та соціальної сфери загалом. Тому розкриття цієї теми є вкрай важливим завданням для всіх учасників цього процесу, зокрема, банкірів.

Катерина Доновська розмірковує про успадкування як феномен сімейний і економічний. Він має багато аспектів: психологічний, юридичний, управлінський, і, перш за все, – трансформаційний, коли зі зміною власника можуть змінюватись плани щодо активу та його управління.
Підготовка до спадкування — це пошук інструментів збереження приватного капіталу і диверсифікації ризиків, оптимальних для спадкоємців. Від психологічного портрета спадкоємця залежить обрання плану успадкування, які відрізняються ступенем залучення до операційного управління. Зокрема, це може бути план спадкоємності, що передбачає перехід керма влади до наступників, або план рантьє — спадкування, пов'язане зі створенням пасивного доходу. 
Автор виокремлює вісім етапів, які дозволяють якнайкраще структурувати процедуру наслідування: від обрання плану до підготовки спадкоємців і команди експертів, що супроводжуватиме активи до прийняття й управління спадщиною.
“Спадкоємець” — це професія, і до спадкування потрібно готуватися роками. Лише така стратегія буде успішною.
Окремо у колонці розглядаються інструменти управління та консолідації бізнес-інтересів — створення холдингів і трастів. 
Зараз для нашої країни надважливими є щасливі історії передачі приватної спадщини. Таких історій багато у світі — коли вона отримує друге життя або навіть стає національним надбанням, за яким країну впізнають. Саме на такі приклади ми маємо орієнтуватися.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

У Києві вперше пройде благодійне тренування зі скандинавської ходи — «Велике маленьке серце»

Лєра Татарчук та БФ «Твоя Опора» оголошують про початок реєстрації на благодійні тренування зі скандинавської ходи у Києві задля порятунку дітей з вадами серця. Зареєструватись потрібно тут: https://forms.gle/3T95syJpKZubfTHUA Тренування відбудеться вже 6 червня, у неділю, на НСК «Олімпійський», на території Спортивного простору. Це перший захід із серії благодійних тренувань, які проходять у рамках флагманського проєкту «Велике маленьке серце» БФ «Твоя Опора». Фонд та всі, хто долучаються, збирають 36 мільйонів грн, щоб закрити річні потреби на операції та діагностування вад серця у дітей, а також на медичне обладнання для інституту Амосова. Тренування проведуть Лєра Татарчук, засновниця благодійного фонду «Твоя Опора», сертифікована тренерка зі скандинавської ходьби, а також Тетяна Сіроткіна, віце-президент Української Федерації скандинавської ходьби зі спортивного напрямку, тренерка «Nordic Power», чемпіонка міжнародних змагань. З ними тренуватимуться інфлуенсери та блогери, з я

New Generation of Fashion

Українська Рада Моди (Ukrainian Fashion Council) представляє унікальний проєкт для молодих дизайнерів – New Generation of Fashion . Мета проєкту – пошук талановитих молодих дизайнерів одягу України та сприяння їхньому професійному розвитку для успішного входження у національну fashion-індустрію. Проєкт New Generation of Fashion – перша комплексна програма, що актуальна для декількох категорій молодих дизайнерів, що мають різний професійний досвід, але прагнуть до успіху в обраній сфері. Кожен рівень Програми включає в себе серію лекцій, індивідуальні консультації та програму менторства, результатом якої стане створення колекцій молодими дизайнерами та їх презентація під час спеціального дня New Generation of Fashion 4 вересня в рамках Ukrainian Fashion Week noseason sept 2021. Програма проєкту New Generation of Fashion одночасно працює на трьох рівнях: Fashion Accelerator . Рівень 1 . Навчальна програма з 6 лекцій та менторство для створення і показу колекцій фіналістів Всеукраїнськ

TIORO club: історія, блиск та відчуття часу

Чому люди об’єднуються, чому важливо ділитись думками, емоціями та спілкуватись з однодумцями? Кожен, хто спробував та знайшов власну спільноту, знає, що будь- яка ідея, навіть найнесподіваніша здатна знайти втілення саме в оточенні людей зі спільними цінностями. “Віримо, що ідеї, особливо красиві та незвичні здатні міняти світ. Понад 10 років ми розвивали ювелірний мультібренд TIORO і саме сьогодні, коли всі намагаються працювати онлайн, збираємо однодумців, щоб поділитись, обговорити та розкрити прекрасний та таємничий світ ювелірної індустрії в атмосфері мистецтва та безпосереднього спілкування” - розповідає Тамара Коваленко , засновниця ювелірного мультібренду TIORO .  Прем’єра TIORO Club відбулась у невипадковому місці - галерея ART FASHION - місце, де зустрічається мистецтво і мода. Тут легко віднайти натхнення, спостерігаючи за грою світла на полотнах майстрів, що експоновані в галереї.  “Об’єднати незвичну локацію, красивий бренд, цікавого спікера ніби просто, але TIORO Club