Fashion Inclusia: як 30 людей з інвалідністю здобули навички фешн-професій


Серед нас є багато людей, які, отримавши фізичну травму, стикаються із проблемою працевлаштування. Щоб допомогти людям з інвалідністю самореалізуватися, громадська організація “Група активної реабілітації” у партнерстві з Ukrainian Fashion Week реалізувала проєкт Fashion Inclusia, за підтримки Українського культурного фонду.
Упродовж серпня-вересня 2021 року 30 людей з інвалідністю навчалися фешн-фотографії, фешн-візажу та стилізації фешн-показів від професіоналів: Валерія Ведути, Варвари Барто і Тетяни Бойко. Учасники та учасниці обрали один із трьох напрямків та вивчали основи професії. Вони мали нагоду прослухати мотиваційні лекції від фотографа та моделі з інвалідністю, отримати поради із самоменеджменту та консультації психолога.
Після теоретичних студій слухачі та слухачки курсу пройшли практику на 49-му Ukrainian Fashion Week. Шляхом тестування було відібрано десять фіналістів, які працювали на бекстейджі Українського Тижня Моди. Усі вони успішно склали іспит і надалі можуть розвиватися самостійно.
Уляна Пчолкіна, керівниця проєкту, зазначає: “Головним завданням проєкту “Fashion Inclusia” було дати людям з інвалідністю прикладні інструменти, які можна використовувати поза тижнем моди. Дуже важливо продовжити розвиток, а не зациклюватись на участі тільки в Ukrainian Fashion Week. Безперечно, отримані знання і навички можуть допомогти досягти успіхів у фешн-індустрії, але це більшою мірою залежить від старань людей. Мені, наприклад, пощастило відвідати Paris Fashion Week у 2020 році не тільки завдяки тому, що я взяла участь у пілотному проєкті, а й тому, що змогла спрямувати отримані знання у правильне русло”.
Виконавець проєкту:
Група активної реабілітації – громадська організація, яка мотивує людей з травмами спинного мозку до незалежного, активного та сповненого можливостями життя шляхом активної реабілітації. 
Партнер проєкту: Ukrainian Fashion Week.

Коментарі

Популярні публікації