Відкриття виставки "Я є життя"

 Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва та Перинатальний центр міста Києва презентують виставку «Я Є Життя». Цей виставковий проєкт розповідає історії дітей, які народились передчасно та лікарів, які обрали фах –  дарувати світу дитячий сміх.

Очікування дитини – це завжди плани та мрії, ви уявляєте як будете вчити ходити, разом робити домашні завдання, готуватись до сімейних та шкільних свят, як почуєте вперше "ма" і та".


"Наш проєкт, виставка "Я є життя" про найпотаємніші та дорогоцінніші мрії – стати батьками. Ми прагнемо, щоб якомога більше людей дізнались, що лікарі та медичні працівники центру борються за кожне життя, за кожну посмішку. Для мене важливо, щоб кожна родина мала шанс стати батьками, чути дитячий сміх, саме тому народився проєкт виставки "Я є життя". Це можливість розповісти про  вічні цінності, привернути увагу суспільства до лікарів та медичних сестер, тих, хто кожен день віддано працює і бореться за майбутнє", – розповідає Вікторія Біла, лікарка,акушер-гінеколог, директор КНП "Перинатальний центр м. Києва".

До міжнародного дня передчасно народжених дітей разом з українськими художниками, які в різні часи обирали тему материнства, відкриваємо виставку портретів лікарів та дітей, які з першим подихом прагнули жити.

На виставці представлені портрети лікарів та дітей київського портретиста та фотохудожника Олексія Анхімова. Серце експозиції – роботи українських художників, чиї роботи оспівують щастя материнства та віру в майбутнє людства –

Сергій Якутович, народний художник України, академік Академії мистецтв України, лавреат Шевченківської премії;
Олександр Клименко, митець, творець Нового Ноосферно-Космічного митстецтва;
Федір Александрович, художник, сценограф, член національної спілки художників України;
Лідія Селянко, українська художниця графік, живописець, член національної спілки художників України.
Серед почесних гостей відкриття виставки:
Ганна Старостенко, членкиня комісії "Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку"
Валентина Гінзбург директор Департаменту охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації
Володимир Жовнір, генеральний директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ України "ОХМАТДИТ"
Андрій Максименко, медичний директор ДУ «Науково практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії» МОЗ України

Відзначити успішну роботу із врятування “ранніх пташок” лікарів та медичних працівників КНП “Перинатальний центр міста Києва” завітають: Стефанович Іван, генерал-майор МО, викладач, Віктор Корж, перший заступник голови ФСТ «Динамо» України, генерал-майор міліції, Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту (2006 – 2007рр.), віцепрезидент НОК України, доктор медичних наук; Ашот Дадікоєвич, голова РНСУ (Рада національних спільнот України), Артем Гончаренко, голова БФ “Реконструкції та розвитку України”, активісти і небайдужі люди, які об'єдналися, щоб допомогти немовлятам, що поспішають жити, представники Благодійного фонду “Свічадо” та Асоціація батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки".
Автор артконцепції: Ірина Цициліна, ГО “Культура та спадщина України”.
Ведучий церемонії нагородження медичних працівників: Богдан Бенюк, український актор театру та кіно, Народний артист України.

Це унікальна подія не тільки для батьків та медичних працівників. Адже з дня заснування у відділенні реанімації Перинатального центру врятовано більш як 6000 життів новонароджених, що народилися передчасно. Кожен рік понад 500 нових життів розквітають завдяки команді центру.
Перинатальний центр м. Києва є лікувально-профілактичним закладом ІІІ рівня надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги вагітним з акушерською та екстрагенітальною патологією, роділлям та породіллям, новонародженим та гінекологічним хворим. В Центрі втілюються сучасні перинатальні технології, рекомендовані ВООЗ.

Виставка триватиме з 17 по 20 листопада, тож завітати та побачити справжніх героїв, що обрали професію – дарувати світу дитячий сміх можна в день прем’єри, або придбавши квиток у МВЦ Музею історії міста Києва.

Коментарі

Популярні публікації