Культурний фронт Закарпаття: конференція та Ярмарок крафтової продукції

 

В санаторії «Квітка полонини» відбулася конференція «Закарпатський крафт, як мистецтво нематеріальної культурної спадщини» та Ярмарок крафтової продукції «Різдвяні смаки Закарпаття».

Для представлення та продажі своєї продукції до славетного санаторію приїхали відомі крафтові виробники сиру, меду, солодощів та інших продуктів власного виробництва з різних куточків Закарпаття.

Ярмарок крафтової продукції — це найкраща нагода придбати закарпатські подарунки на свята, створені з душею руками українських майстрів. Познайомитися з кращими виробниками крафтової продукції, яким вдається не лише зберігати власну справу, але й активно допомагати і підтримувати наших воїнів, що тримають оборону нашої країни, наближаючи нашу перемогу.







Ярмарок було обставлено як традиційні Різдвяни свята: палали вогнища, грала музика, з колядками виступали дитячі колективи, відпочиваючи пригощалися запашним глінтвейном, куштували та купували унікальну продукцію. 

Також для виробників крафтової продукції була організована конференція «Закарпатський крафт, як мистецтво нематеріальної культурної спадщини».

На конференції були обговорені питання розвитку та збереження гастрономічних традицій Закарпаття,  та варіанти підтримки даної сфери у цей непростий період.

Захід відбувся за сприяння Департаменту економічного та регіонального розвитку, торгівлі, залучення інвестицій, забезпечення виконання державних програм та контролю за їх виконанням, Управління туризму та курортів Закарпатської ОВА, Закарпатської туристичної організації, Закарпатського Арт-Хабу та санаторію «Квітка полонини».










“Фахівці Закарпатської ОВА, Департаменту економічного та регіонального розвитку, Управління туризму та курортів Закарпатської ОВА відгукнулися на хорошу ініціативу санаторію “Квітка полонини” і взяли участь у заході, який стимулює підтримку крафтових виробників. Цей захід також дає можливість представити закарпатську крафтову продукцію у новому сучасному форматі, завдяки креативним рішенням сучасного мистецтва,”- підкреслив директор Департаменту економічного та регіонального розвитку, торгівлі, залучення інвестицій, забезпечення виконання державних програм та контролю за їх виконанням  Закарпатської ОДА Іван Завилняк.

Також в обговоренні питань взяли участь Начальник Управління туризму та курортів Закарпатської ОДА Богдана Носа, Заслужений лікар України, генеральний директор ТОВ «Сузір’я» Павло Ганинець, Заслужена художниця України, Президент навчального комплексу сучасного мистецтва ім. Сальвадора Далі» Оксана Фурса та виробники крафтової продукції.

“Закарпатський Арт-Хаб став ініціатором проведення конференції «Закарпатський крафт, як мистецтво нематеріальної культурної спадщини». На конференції були проговорені нові ініціативи для розвитку крафтового виробництва та розвитку культурної спадщини, яку так ревно бережуть наші крафтовики. Також було обговорено багато ідей, закрома створення унікальних туристичних маршрутів, створення унікального арт-проєкту і сьогодні зародилося партнерство, якого ще не було на Закарпатті. Крафтовіки, представники великого бізнесу, санаторій “Квітка полонини” і Закарпатська ОВА домовилися про підтримку всіх цих проєктів. Дуже приємно, що крафтові виробники реагують на ініціативи, які повязані зі збереженням нашої культури, адже щоб зберегти націю, треба зберегти культуру.  

Закарпатський Арт-Хаб планує прийняти участь у просуванні і популяризації крафтової продукції Закарпаття не тільки в Україні, а й у всьому світі,” - підкреслила співзасновниця Закарпатського Арт-Хаб у Маргарита Загуменнова.


“Перша крафтова конференція в Закарпатському АРТ Хабі пройшла на високому рівні. Не дивлячись на те, що зараз буремні часи, на ярмарок до санаторію “Квітка полонини” приїхали найкращі крафтовіки Закарпаття. До початку конференції я сама мала змогу купити та отримати насолоду від смаколиків та продукції Закарпаття, яка була представлена на ярмарку. Я вважаю, що теплість спілкування, обмін різними бізнесовими думками, допомагає нашим підприємцям зберігати власну справу в ці важкі часи. Основна мета Закарпатського Арт-Хабу — збереження нематеріальної спадщини України. Саме цієї мети ми будемо намагатися досягти у найближчої перспективі”, - поділилась планами художниця Оксана Фурса.

Коментарі

Популярні публікації