«Феномен мультикультуралізму у сучасному світі»

 

Основним завданням форуму є створення та об’єднання мультикультурних поглядів, організацій, спільнот, культурних діячів, духовенства із представниками влади задля ефективного та інноваційного розвитку Дрогобицької територіальної громади та країни у сучасних умовах існування.

«Нову Україну можна побудувати тільки на фундаменті три тисячолітнього плідного співіснування та взаємодії найважливіших світових цивілізацій», – анонсує важливість майбутнього Форуму відомий український журналіст, медійник та історик Данило Яневський.

«Мультикультурний форум є платформою для загальнонаціональної ідентичності, яка дозволятиме зберігати етнокультурні особливості, і, при цьому, найголовніше, ідентифікувати себе з українською державою. Ми зможемо заохочувати і реально підтримувати мультикультурний фронт у війні з загарбником, сприяти інтеграції різних етносів та етнічних груп в єдину українську політичну націю, формувати почуття патріотизму. Організація такого форуму передбачає не тільки врахування інтересів і прав національних меншин, а й рівність різних етнічних груп, автохтонного населення в усіх сферах життя. Не обмежуючи право на культурний і конфесійний вибір етносів, форум сприятиме їх інтеграції в єдиний культурний простір нашої держави», - відзначає представник організатора Форуму, керівник відділу культури та мистецтв Дрогобицької міської ради Леся Татарська.

Організатор Форуму: Управління культури і розвитку туризму Дрогобицької міської ради.

Партнери Форуму: Благодійний Фонд “Реконструкції та розвитку України”, ФСТ «Динамо» України, ГО «Культура та спадщина України»

В рамках форуму відбудуться панельні дискусії та промоції, в яких візьмуть участь:

Андрій Красножон, український історик, педагог, ректор Південноукраїнського національного педагогічного університету імені 

К.Д. Ушинського (голова спікерства Форуму, головний модератор дискусій)

Андрій Павлишин, український журналіст, громадський діяч, історик і перекладач (тема: «Питання кризи ідеології політики та практики мультикультуралізму у сучасному суспільстві»)

Юрій Макаров, український журналіст, телеведучий, письменник, документаліст (тема: «Міжкультурна комунікація»)

Данило Яневський (Син Вдови), український журналіст, телеведучий, медійник, історик, автор понад 20 монографій, у т.ч. чотиритомника з історії масонського руху (тема: «Мультикультуралізм – утопія чи антиутопія України»)

Тарас Возняк, український культуролог, політолог, головний редактор та засновник Незалежного культурологічного журналу «і» (тема: «Проблема толерантності у мультикультурному просторі»)

Володимир Єшкілєв, український прозаїк, есеїст, кінодраматург, сценарист (тема: «Культура у глобалізованому мультикультурному просторі»)

Василь Дорош, начальник відділу релігій на національностей Львівської ОВА (тема: «Мультикультуралізм та міжрелігійний діалог»)

Парасковія Дворянин, українська журналістка, ведуча, викладачка (тема: «Мультикультурна освіта та питання глобальної компетентності»)

 27 січня 2023 року о 12:00 за адресою м. Дрогобич, вул. Раневицька, 5А (НВК «Зефір») відбудеться форум:

Також під час проведення Форуму 28 січня о 14:00 за адресою м. Дрогобич, вул. Тараса Шевченка, 27 (Дрогобицька центральна міська бібліотека) відбудеться авторська зустріч із читачами Данила Яневського на тему: «Російська війна проти України як привід переосмислити «проєкт» Україна».

 


Коментарі

Популярні публікації