Колаборація до Дня Незалежності від київського ЦУМу та бренду VIKA ADAMSKAYA

 Віка Адамська та ЦУМ Київ презентують колекцію «Сузір’я Незалежних»


«У давнину українці, наші предки, часто вдивлялися у небо. Вони виглядали дороговказ, шукали знаки та загадували найзаповітніші бажання, коли падає зірка. І ми, сучасні українці, теж продовжуємо шукати сенси, вдивляючись у небовись. Зараз у небі ми іноді бачимо сліди ракет. Але попри всі труднощі та небезпеки — вночі все одно зірки та місяць освітлюють нам шлях. Хтось вірить у гороскопи, хтось у те, що можна народитися під щасливою зіркою, хтось шукає власний шлях, а для когось погляд у зоряне небо — медитація. Ми у VIKA ADAMSKAYA понад усе віримо в українців. Віримо, що ми народжені у Сузір'ї Незалежних», — говорить дизайнерка з Харкова Віка Адамська.



На створення нової колекції Віку надихнули милозвучні, винятково українські назви сузір’їв, які використовували наші прабатьки. Всього сучасній астрономії відомо більше 80 сузір'їв, але їхні офіційні назви зазвичай давньогрецького чи латинського походження. В Україні зоряне небо найбільш важливе було для пастухів та чумаків, які за сузір'ями визначали час та напрямок. Галактику Молочний Шлях українці називали «Чумацький Шлях», Велику Ведмедицю у народі прозвали «Великий Віз», а Тільця — «Пастух з ґирлиґою».












Ще одним джерелом натхнення при створенні колекції стали пісні. Автором слів поезії «Ніч яка місячна» є Михайло Старицький. Музику до неї, як включення до опери арії за мотивами повісті Миколи Гоголя, написав Микола Лисенко. Уперше опублікована 1885 року в одеському альманасі «Нива». Проте пісня стала всесвітньо відомою за виконання кобзарів Андрія Волощенка та Василя Овчиннікова. Нотний стан та відомі кожному українцю строки стали новітнім принтом у колекції. До речі, всі малюнки для «капсули» виконала відома українська художниця-ілюстратор Марія Суслова. До колекції увійшли ажурні лонгсліви, кардигани з принтом «Сузір'я», сліпдреси та шовкові спідниці, трикотажні костюми, сорочки, худі та футболки, а також пледи і шкарпетки.


Фото: Лоліта Шарун

Стиль: Діана Онацька

Модель: Асті Апухтіна

Beauty: Олександра Чекрізова

Гафер: Денис Беліков

Локація: Національний музей народної архітектури та побуту України

Продакшн: Fashion Office

Коментарі

Популярні публікації