ПЕРФОРМАНС DZHUS SS25 “ANTICON”
Показаний на тижнях моди в Берліні, Празі та Кишиневі, перформанс українського бренду DZHUS “ANTICON” запрошує стати свідками таємної вечері в метамодерністичному трактуванні. Дизайнерка Irina Dzhus презентуює інноваційні багатоцільові образи колекції SS25 у напів-інтерактивному акті з метафоричним реквізитом, занурюючи в відчуття спіритичної ініціації. DZHUS грає в складну інтелектуальну гру зі своїми глядачами: фактично – маніфестація абстрактного символізму, концептуальне шоу провокує асоціації на межі загальноприйнятних категорій.
Попри релокацію до ЄС на початку повномасштабного вторгнення, DZHUS завжди залишається брендом із українською душею й прагненням підтримувати земляків у час випробувань. Так вбрання виконано українськими майстринями, а саундтрек написав харків’янин Геннадій Біляєв.
Для Ірини Джус перформанс у футуристичному Берлінському центрі кабали став водночас посвятою до грона міжнародних поетів (дотепер не було широко відомо, що Ірина з дитинства пише вірші). Містичний акт супроводжується рафінованими й водночас радикально інтимними одкровеннями у невідцензурованому чотиримовномі міксі, котрий авторка стосує в автотерапевтичному катарсичному письмі.
ПРО КОЛЕКЦІЮ DZHUS SS25 "ANTICON"
Колекція DZHUS SS25 спекулює на ‘кодах утопії’, згенерованих людством у прагненні запрограмувати щастя. Продовжуючи розшифровувати власну особисту травму, Ірина Джус насичує лінійку “ANTICON” наративами соціокультурного конформізму. Виходячи зі ствердження, що розчарування росте на очікуваннях, творчиня іронізує щодо систем умовних позначок протягом усієї історії цивілізації.
Ірина вбачає взаємозв’язок між природнім прагненням до самовідкриття й жагою дому – й рефлексує відкритим питанням: "Чи віднайдення власної життєвої ніші здатне замістити основоположне відчуття дому?". Проживаючи власну інтимну драму, Ірина Джус визначає свій ескапістський досвід як ‘inter-refuge’. Вона закликає використовувати еклектичну мультикультурну семантичну базу як бруківку для прокладення шляху до суб’єктивної ідилії. Таким чином будь-який знак, термін чи поняття є метафізичним джерелом енергії для «самозалюднення» як коупінг-стратегії для екзистенційних дилем.
Ірина Джус вшановує світові системи кодування – від духовних до побутових. Вона знебаовлює хроматичний спектр, замінюючи кольори абревіатурами. Соціальне «самоспоживання» відслідковано до гастрономічних ритуалів, властивих для всіх розповсюджених релігій. Так серія ансамблів DZHUS SS25 натхнена сакраментальним сервіруванням столу. Віддзеркалені формотворчі модулі також є алюзією до цього феномену «автофагії»: форма й контрформа нероздільні й перебувають у постійній взаємодії та взаєможивленні.
У своїх відсилках до гностицизму, кабали, юдаїзму, офіційних і альтернативних християнських вчень, Ірина Джус змальовує тягар особистих цінностей і обов’язків. Стоїцизм і самодостатність транслюються через ототожнення об’єкту й суб’єкту, що знаходить відображення в багатофункційних предметах одягу.
Коментарі
Дописати коментар